Rekrutacja kadry kierowniczej czyli w jaki sposób dotrzeć do najlepszych.

Manager odgrywa niesamowicie ważną rolę w każdej z firm. To on odpowiada za odpowiedni przebieg wszystkich prac, jest powodem wielu osiągnięć firmy. Bardzo często to właśnie on kojarzony jest z dobrymi słowami, jakie padają w stronę danej instytucji, jednak za danym sukcesem stoi dużo więcej osób. Zanim tak ważne stanowisko powita nowego pracownika, ktoś, kto dla nas jest niewidzialny, musi odpowiednio go dobrać.

Agencja rekrutacyjna, bo o niej tu mowa, jeszcze zanim chętny zacznie pracę, musi przewidzieć kompetencje, zachowania i umiejętności przyszłego pracownika, musi poznać go od każdej strony w zaledwie kilka minut, odkryć w nim to, co jeszcze nieodkryte. Brzmi magicznie, a jednak to codzienność w świecie firmy HR Projekt, która zajmuje się rekrutacją kardy kierowniczej do firm. Doświadczenie nauczyło nas planować, przewidywać i zauważać to, co dla innych może być niewidoczne. Rekrutując, odkrywamy w was cechy i zdolności, o których sami nie mieliście pojęcia, bo wierzymy, że o waszych zdolnościach świadczy coś więcej niż papierek, który trzymacie w teczce. Jest to nieprawdopodobnie trudne, spośród setek kandydatów wybrać tego jednego, jednak kompetencje, jakie posiadamy, niezmiernie pomagają nam w tym wyborze, bo wiemy, że każdy z was jest niezwykły na swój własny sposób i każdy z was może wprowadzić do firmy nowe, inne wartości.

Naszą rolą jest zapewnienie stanowisku odpowiedniej dla niego osoby i na odwrót, ponieważ niezmiernie zależy nam również na tym, aby pracownik odnalazł się w nowym miejscu pracy. Aby dotrzeć do najlepszych z was, nie zamykamy się jedynie na rozmowę z wami. Te kilka minut konwersacji to dopiero początek długich rozmyślań i analizowania. Wymieniamy się spostrzeżeniami na temat każdego z chętnych. Podchodzimy do wyboru kadry kierowniczej bardzo ostrożnie, ze względu na to, że zdajemy sobie sprawę z ważności tych stanowisk oraz z tego, iż to my jesteśmy początkiem czegoś wspaniałego. Przyczyniamy się do późniejszych sukcesów wielu firm. Ciąży na nas ogromna odpowiedzialność, jednak w żaden sposób nie wpływa to na jakość naszych usług, a wręcz przeciwnie, nakręca nas do dalszej pracy.

To bardzo trudne, poznać kogoś od podszewki w zaledwie kilka minut, podczas gdy niektórzy z nas poznają samych siebie kilka, kilkanaście lat i wciąż nie są w stanie się odnaleźć. HR Projekt, dzięki wieloletniemu doświadczeniu wie, na co zwracać uwagę, o co pytać i jak sprawić, abyście się przed nami otworzyli. To właśnie sprawia, że jesteśmy w stanie dobrać idealnego kandydata na dane stanowisko po zaledwie jednej rozmowie. Brzmi skomplikowanie i takie też jest, jednak nasze umiejętności niejednokrotnie pokazały nam, że rzadko kiedy się mylimy. Wiemy, jak stresujące są procesy rekrutacyjne, jak pewność siebie ulatuje wraz z każdym wypowiedzianym przez was słowem. Stanowisko kierownicze to duża odpowiedzialność i wielu z was, choć posiada odpowiednie kompetencje, wciąż uważa, że jest niewystarczająca. Pomagamy wam otworzyć się na nowe doświadczenia, ponieważ znalezienie odpowiedniego pracownika na dane stanowisko jest dla nas równie ważne, jak dla was.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *