CBOP Centralna Baza Ofert Pracy

Co to jest CBOP?

Centralna Baza Ofert Pracy, w skrócie CBOP jest to baza ofert pracy, prowadzona przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Jest to połączony zbiór danych wszystkich powiatowych urzędów pracy w Polsce. Można w niej znaleźć informacje o aktualnych ofertach pracy, propozycjach staży czy praktyk.

Jest to więc baza skierowana do osób bezrobotnych i poszukujących pracy, lub dla chcących zmienić obecne zajęcie. Propozycje staży oferowane są zarówno przez urzędy, jak i bezpośrednio przez pracodawców, choć tych drugich jest zdecydowanie mniej. W Centralnej Bazie Ofert Pracy znajdziemy również oferty praktyk studenckich, które można odbyć w jednostkach administracyjnych.

Oferty pracy CBOP PUP

Wyszukując ofert zatrudnienia możemy wpisać jakie stanowisko nas interesuje czy miejsce gdzie chcemy pracować, zarówno w Polsce jak i za granicą. Możemy wybrać także rodzaj umowy, na podstawie której będziemy zatrudnieni, wymiar etatu w jakim chcemy pracować oraz przedział wynagrodzenia.

Centralna Baza Ofert Pracy – Informacje

Centralna Baza Ofert Pracy zawiera także informacje przydatne dla pracodawców, ponieważ gromadzi dane o osobach bezrobotnych i poszukujących pracy. Każdy przedsiębiorca może wybrać zawód, który potencjalny pracownik ma wykonywać oraz jakie ma mieć predyspozycje. Może wpisać jaki typ wykształcenia go interesuje u przyszłego pracownika i ewentualnie skończony kierunek studiów oraz czy np. musi posiadać znajomość języków obcych. Ponadto ma możliwość wybrania wykształcenia jakie interesuje potencjalnego pracownika oraz jego staż pracy w zawodzie. Pracodawca w Centralnej Bazie Ofert Pracy ma oczywiście również możliwość zamieszczać swoje oferty pracy.

CBOP dla pracownika i pracodawcy: szkolenia, oferty, targi

Na stronie Centralnej Bazy Ofert Pracy znajdziemy również informacje dotyczące organizowanych targów pracy, giełd oraz szkoleń. Szukając określonego wydarzenia możemy wybrać jego rodzaj, miejsce gdzie będzie się odbywać oraz jego datę.

Wyszukane w Centralnej Bazie Ofert Pracy dane możemy wydrukować lub eksportować do pliku w arkuszu kalkulacyjnym w formie tabeli.

Oferty pracy z bazy CBOP znajdziecie pod adresem: http://oferty.praca.gov.pl