Pięć sytuacji, w których na pewno przyda Ci się pomoc biura pracy we Wrocławiu

Jako pracodawca doskonale wiesz, że pozyskanie wartościowych pracowników bywa szalenie trudnym zadaniem. Brak rąk do pracy to jedno, ale swoje robi również wciąż nakręcająca się spirala płacowa. W takich warunkach firmom coraz trudniej przychodzi obsadzanie wakatów. Równolegle rośnie zapotrzebowanie na profesjonalne usługi rekrutacyjne. W naszym artykule omawiamy pięć typowych sytuacji, w których warto skorzystać z pomocy biura pracy.

Przeciągająca się rekrutacja

To scenariusz, który aż za dobrze znają polscy pracodawcy. Przeciągająca się rekrutacja jest bardzo problematyczna, ponieważ nie tylko generuje niepotrzebne i nieprzewidziane koszty, ale również mocno angażuje samego pracodawcę czy pracowników wyznaczonych do jej obsługi.

Jeśli mijają kolejne tygodnie, a Twoje ogłoszenia pozostają bez odpowiedzi, to czas najwyższy rozważyć skorzystanie z pomocy profesjonalnego biura pracy.

Planowane zwiększenie zatrudnienia w dziale produkcyjnym

Pozyskanie pracowników produkcji to droga przez mękę, o czym codziennie przekonują się setki polskich pracodawców. Największe niedobory rąk do pracy obserwujemy właśnie na stanowiskach produkcyjnych i niewymagających specjalnych kwalifikacji.

Rekrutowanie pracowników produkcji warto powierzyć doświadczonemu biuru pracy, które ma doskonałe rozeznanie na rynku i jest w stanie w relatywnie krótkim czasie zaspokoić potrzeby kadrowe swojego klienta.

Chęć pozyskania pracowników tymczasowych

Pracownicy tymczasowi to bardzo atrakcyjna propozycja dla tych przedsiębiorców, którzy nie są w stanie pozyskać pracowników etatowych lub nie chcą zwiększać zatrudnienia, natomiast okresowo potrzebują dodatkowych rąk do pracy – np. w związku z wygraniem przetargu czy otrzymaniem dużego zamówienia.

Tak zwany outsourcing pracowniczy cieszy się coraz większą popularnością, ponieważ jest bardzo opłacalny – to znakomity sposób na optymalizację kosztów zatrudnienia. Biuro pracy, które jest formalnym pracodawcą pracowników tymczasowych, kompletuje zespół spełniający oczekiwania klienta, następnie deleguje go pracy w konkretnym zakładzie, biorąc na siebie wszystkie kwestie związane z np. obsługą kadrowo-płacową. To bardzo komfortowe rozwiązanie z punktu widzenia przedsiębiorcy.

Zatrudnienie cudzoziemców

Wbrew pozorom pozyskanie pracowników np. z Ukrainy czy Białorusi nie jest takie proste. Owszem, od 2014 roku mamy w Polsce falę emigracji ze Wschodu, która nasiliła się w 2022 roku po inwazji Rosji na Ukrainę, jednak potrzeby naszego rynku pracy wciąż nie zostały zaspokojone.

Przedsiębiorcy rozważający zatrudnienie cudzoziemców powinni szukać ich przede wszystkim za granicą, na rodzimych rynkach. To z kolei wymaga pośrednictwa doświadczonego biura pracy, specjalizującego się w rekrutowaniu pracowników ze Wschodu, zapewniających swoim klientom kompleksową obsługę w zakresie m.in. załatwienia wszelkich formalności.

Potrzeba szybkiego wzmocnienia zespołu

Jeśli Twoja działalność ma charakter sezonowy, otrzymujesz większe zamówienia tylko w konkretnych okresach roku, to zwiększanie zatrudnienia poprzez tworzenie nowych etatów nie jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. W szybkim wzmocnieniu zespołu pomoże Ci właśnie biuro pracy, które często ma już zaplecze pracowników gotowych do podjęcia zatrudnienia od ręki, zwłaszcza na stanowiskach niewymagających specjalnych kwalifikacji (np. proste prace produkcyjne, magazynowe, budowlane etc.).

Które biuro pracy we Wrocławiu wybrać?

Najważniejszym kryterium wyboru biura pracy we Wrocławiu czy w jakimkolwiek innym mieście powinny być opinie dotychczasowych klientów. Warto ich poszukać np. w Internecie lub skorzystać z rekomendacji zaprzyjaźnionych przedsiębiorców, którzy w przeszłości skorzystali z usług agencji HR.

Na pewno należy też zapoznać się z zakresem oferty biura, aby mieć pewność, że zaproponuje ono dokładnie takie usługi, jakich potrzebuje przedsiębiorca. Dodatkowo radzimy sprawdzić, czy agencja ma doświadczenie w obsłudze klientów z Twojej branży.

Rekomendowanym biurem pracy we Wrocławiu jest Crew For You. Agencja zapewnia swoim klientom kompleksową obsługę  w zakresie prowadzenia rekrutacji stałej, pozyskiwania pracowników ze Wschodu (wraz z legalizacją pobytu i pracy w Polsce) czy świadczenia outsourcingu pracowniczego i kadrowo-płacowego. Z pełną ofertą Crew For You zapoznasz się na stronie internetowej https://crewforyou.pl/.

Zachęcamy również do lektury innego artykułu, który dokładnie wyjaśnia, na czym polega różnica pomiędzy profesjonalnym biurem pracy a pośredniakiem, czyli urzędem pracy. Artykuł znajdziesz na stronie https://crewforyou.pl/biuro-pracy-we-wroclawiu-w-czym-jest-lepsze-niz-posredniak/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *