ubezpieczenie domu

Ubezpieczenie domu – Czy warto ubezpieczać nieruchomość?

Dom jest miejscem szczególnym w życiu każdego z nas. To nasza prywatna przestrzeń zarezerwowana dla nas samych i naszej rodziny. Niekiedy dopuszczamy do tej prywatnej sfery gości w postaci przyjaciół i rodziny, jednak zawsze dom będzie dla nas ostoją spokoju i ciepła. Warto zadbać o tę ostoję i przestrzec się przed kradzieżą, wypadkami losowymi czy nieprzewidzianymi zdarzeniami ze strony natury jak grad, powodzie czy trąby powietrzne. Tematem tego tekstu będzie ubezpieczenie domu i nieruchomości w Polsce.

Czy warto ubezpieczyć dom? Jeżeli szukacie odpowiedzi na takie pytania, to my od razu odpowiadamy, że TAK. Ubezpieczenie domu to bardzo ważna i jednocześnie poważna sprawa. Nie możecie odkładać tego tematu, jeżeli jesteście właścicielami jakiegoś mieszkania lub domu jednorodzinnego. Każdy rozsądny właściciel zadba o to aby jego nieruchomość była naprawdę dobrze ubezpieczona. Dlaczego jest to tak dobre wyjście z sytuacji? Zaraz Wam odpowiemy.

Ubezpieczenie domu – co obejmuje polisa?

Ubezpieczenie na dom może obejmować najróżniejsze przypadki i wypadki. Dlatego trzeba bardzo rozważnie podchodzić do oferty ubezpieczyciela. Pamiętajcie aby nie decydować się na pierwszą lepszą. Najpierw wszystko dokładnie przestudiujcie, najlepiej ze swoim małżonkiem/żoną a dopiero potem decydujcie się na podpisywanie jakichkolwiek umów. Musicie być pewni, że w danej umowie zawarte są wszystkie przypadki, jakie mogą się w przyszłości zdarzyć, chociaż nikomu tego nie życzymy.

Kiedy warto ubezpieczyć dom?

 Takie ubezpieczenie na dom przydaje się chociażby w wyniku jakiejś katastrofy. Mowa tutaj chociażby o pożarach lub trąbach powietrznych, które przechodzą przez nas kraj. Również w momencie powodzi, zalania mieszkania przez sąsiada działa takie ubezpieczenie. Nigdy nie wiemy, czy takie anomalie pogodowe zdarzą się akurat nam. Jednak lepiej mieć takie ubezpieczenie niż w przyszłości bardzo tego żałować. Ubezpieczenie przydaje się również wtedy, kiedy nasz dom zostaje okradziony. Złodziei we własnym domu nikt nie planuje. Jednak dobrze wykupione ubezpieczenie może zrekompensować Wam straty, jakie możecie ponieść z tytuły kradzieży we własnym domu.

Mamy nadzieję, że ten tekst nieco rozwiał Wasze wątpliwości na temat tego czy warto dokonać zakupu polisy ubezpieczeniowej na dom i nieruchomość. Wszak nikt nie planuje wypadków ani zdarzeń losowych jednak one czasami mają miejsce i warto się przed nimi bronić np. zakupując ubezpieczenie na dom.

Przeczytaj również: