CBOP Centralna Baza Ofert Pracy

Te aplikacje przydadzą Ci się w zarządzaniu własnym budżetem

Aplikacje przydatne do zarządzania osobistymi finansami (tzw. PMF, ang. Personal Finance Management), pomagają nie tylko zachować porządek przepływu pieniędzy, ale i zorganizować portfel z myślą o przyszłych wydatkach. Wśród nich możemy znaleźć:

– te, których aktualizacja wymaga ścisłej samokontroli i bieżącego wprowadzania danych przez użytkownika,

– bankowe, w dużej mierze odciążające od konieczności ręcznej aktualizacji, a dzięki temu wiarogodne,

– szablony do profesjonalnych programów, takich jak Budżet Domowy dla MS Excel, czy Google Docs.

Jedną z częściej pobieranych w Polsce aplikacji da zarządzania osobistymi finansami jest Kontomierz. Obsługuje on telefony z systemem Android, Windows Mobile i iOS. Aplikacja ta nie tylko umożliwia kategoryzację aktualnych wydatków, ich planowanie, import paragonów oraz śledzenie długów. Niewątpliwą zaletą Kontomierza jest dodatkowo wbudowany przelicznik walut.

Podobne funkcje zarządzania finansów odnajdujemy również w darmowej apce, jaką jest Money Lover. Tutaj również możemy używać etykiety, planować wydatki i je analizować na podstawie wykresów.

Wśród aplikacji bankowych, każdy bank oferuje swoją spersonalizowaną apkę. Choć zwykle nie umożliwiają one tak wielu modyfikacji, jak aplikacje dedykowane zarządzaniu finansami, są bardziej wiarogodne ze względu na automatyczną aktualizację na podstawie konta. Dodatkowo wszelkie informacje prywatne pozostają w naszym banku, a nie są przekazywane do aplikacji trzecich.

W praktyce, dobrze jest przetestować i poznać możliwości każdej aplikacji, zanim zdecydujemy się na wybór jednej z nich. Wszystkie są podobne, ale indywidualne potrzeby użytkownika definiują, która z nich sprawdzi się w naszym przypadku.

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *