agencjarekrutacyjna

Rekrutacje stałe w agencji pośrednictwa pracy – jakie korzyści dają pracodawcom?

Im wyższe stanowisko, na które trzeba pozyskać pracownika, tym proces rekrutacji z reguły jest trudniejszy. Warto powierzyć przeprowadzenie go agencji pośrednictwa pracy zatrudniającej specjalistów, którzy mają wieloletnie doświadczenie w złożonych, wieloetapowych rekrutacjach, także na pozycje dyrektorskie.

Proces rekrutacyjny wiąże się z ryzykiem błędów i zakończenia rekrutacji bez podpisania umowy z kandydatem lub, co gorsze, zatrudnienia osoby, która nie spełni stawianych jej oczekiwań.

Pracowników można pozyskać na różne sposoby. Część firm szuka kandydatów na własną rękę, wykorzystując własny dział HR, albo – w przypadku jego braku – zlecając przeprowadzenie rekrutacji menadżerowi, który zgłasza wakat w swoim dziale.

Na rynku funkcjonują także wyspecjalizowane agencje zatrudnienia, które przeprowadzają rekrutacje na stanowiska różnych szczebli, także specjalistyczne i wymagające rzadko spotykanych kompetencji.

Profesjonalne firmy rekrutacyjne posiadają dostęp do bazy specjalistów, którzy mogą być zainteresowani podjęciem pracy, a także dostęp do CV kandydatów, którzy szukają nowych możliwości. Dzięki temu, w oparciu o kryteria przedstawione przez Klienta, czyli firmę, która potrzebuje zrekrutować pracownika, szybko mogą stworzyć listę kandydatów, którym przedstawią ofertę zatrudnienia.

Dzięki specjalistycznej wiedzy eksperci HR mogą bardzo sprawnie i szybko przeprowadzić proces rekrutacji. Outsourcing rekrutacyjny może więc w krótkim czasie przynieść klientowi wymierne korzyści w postaci pozyskania odpowiedniego kandydata do pracy.

Zalety rekrutacji stałej w agencji pośrednictwa pracy

Część przedsiębiorstw obawia się powierzania rekrutacji stałych firmie zewnętrznej, a to z powodu kosztów, z którymi wiąże się taka usługa.

Wprawdzie agencji należy zapłacić prowizję, ale korzystanie z usług sprawdzonej, profesjonalnej firmy daje gwarancję, że proces pozyskania pracownika przebiegnie szybko, a Klientowi zostaną przedstawione najlepsze możliwe kandydatury.

Oszczędność czasu i kosztów

Agencji pośrednictwa zależy na tym, by jak najszybciej przeprowadzić rekrutację i zaprezentować Klientowi wybranych kandydatów.

Powierzone zadania realizuje ona bezzwłocznie, bo im szybciej zakończy z powodzeniem jedno zlecenie, tym szybciej rekruterzy będą mogli przejść do kolejnych zadań.

Agencje pracy pobierają wynagrodzenie za zrekrutowanie wybranego specjalisty. W ich interesie jest więc zaproszenie do rekrutacji tylko najlepiej rokujących kandydatów – takich, którzy mają największe szanse na zatrudnienie.

Rozpoczynając rekrutacje na wskazane przez Klienta stanowiska, zawężają krąg do kandydatów o odpowiednich kwalifikacjach, co znacznie skraca cały proces.

Dostęp do bardziej wykwalifikowanej kadry

Profesjonalne agencje pośrednictwa pracy zatrudniają rekruterów, którzy specjalizują się w określonych branżach, np. budowlanej, IT, marketingowej. Dzięki temu doskonale rozumieją rynek, na którym działa Klient i potrafią prawidłowo ocenić aplikacje, które spływają od kandydatów. Wiedzą też jak poprowadzić rozmowy rekrutacyjne, by uzyskać jak najwięcej cennych z punktu widzenia rekrutacji informacji o kandydacie i jego umiejętnościach.

Takie podejście minimalizuje ryzyko nieprawidłowego wyboru i szybko eliminuje kandydatów, którzy nie spełniają oczekiwań stawianych na konkretne stanowisko.

Skrócenie procesu rekrutacji

Agencje, które działają na rynku od lat, mają swoje uzupełniane na bieżąco bazy specjalistów w różnych dziedzinach, którym można przedstawić ofertę pracy. W wielu przypadkach eksperci HR nie tylko znają specjalizację takich kandydatów, ale też odbyli z nimi wcześniej rozmowy przy okazji innych rekrutacji i znają ich oczekiwania co do ewentualnej zmiany pracy.

Gdy pojawi się oferta, która pasuje do tych oczekiwań, natychmiast mogą się z nimi skontaktować i rozpocząć proces zachęcania ich do podjęcia nowej pracy.

Takie gotowe bazy kandydatów bardzo skracają czas procesu rekrutacyjnego, co jest korzystne z punktu widzenia Klienta.

Dlaczego warto skorzystać z usług agencji pośrednictwa pracy?

Działania podejmowane przez agencję HR nie ograniczają się do opublikowania ogłoszenia w popularnych serwisach w Internecie, ale obejmują także rozbudowane rozmowy z kandydatami, zapoznanie się z przesłanymi przez nich aplikacjami i porównanie doświadczenia i kompetencji kandydatów z oczekiwaniami Klienta.

Niekiedy rekrutacja składa się z kilku etapów, a w początkowych z nich uczestniczy szerokie grono kandydatów. Powoduje to bardzo dużo obowiązków po stronie rekruterów.

Na szczęście ci są na tyle doświadczeni, że przeprowadzą wszystkie działania bez zbędnych opóźnień. Unikną też błędów, których mógłby dopuścić się ktoś, kto do tej pory nie przeprowadzał złożonych procesów rekrutacyjnych na wysokie stanowiska.

Korzyści finansowe

Agencje pracy pobierają prowizje od rekrutacji, które zakończą się zawarciem umowy przez zaproponowanego przez nie kandydata. Dzięki temu Klient płaci za efekt, a nie sam proces pozyskania pracownika. Agencji z kolei bardzo zależy na doprowadzeniu rekrutacji do końca, tak by jak najszybciej otrzymać wynagrodzenie i móc rozpocząć kolejne zlecenie.

Szybszy proces rekrutacji

Doświadczeni specjaliści HR potrafią rzetelnie zweryfikować kandydata pod kątem jego kwalifikacji i doświadczenia zawodowego, ale też ocenić posiadane przez niego kompetencje miękkie, takie jak umiejętność pracy w grupie oraz zdolności negocjacyjne.

Dzięki temu potrafią ograniczyć krąg kandydatów, z którymi przeprowadzane są rozmowy, nie ryzykując przy tym pominięcia wartościowego kandydata.

Jak już wspominaliśmy, agencje pośrednictwa pracy korzystają z rozbudowanych baz specjalistów z różnych dziedzin. To sprawia, że gdy pojawia się zapotrzebowanie na zrekrutowanie eksperta, nawet w wąskiej branży, rekruterzy są w stanie szybko nawiązać kontakt z kandydatami, którzy odpowiadają oczekiwaniom Klienta.

Podsumowanie

Nawiązanie współpracy z wyspecjalizowaną agencją pośrednictwa zatrudnienia pozwoli firmom z każdej branży szybko uzupełnić wakaty pojawiające się na różnych stanowiskach. Rekruterzy zatrudnieni w takich agencjach doskonale znają rynek i potrafią nawiązać kontakt z potencjalnymi kandydatami bardzo szybko, a także przekonać do przemyślenia zmiany pracy nawet tych specjalistów, którzy do tej pory nie brali pod uwagę przejścia do innej firmy.

Korzystanie z usług agencji pośrednictwa pracy dla stałych rekrutacji oznacza dla Klienta oszczędność czasu i pieniędzy. Minimalizuje to też ryzyko nietrafionych rekrutacji, gdyż specjaliści HR doskonale wiedzą, na co zwracać uwagę w trakcie przeprowadzania procesu.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą agencji pośrednictwa pracy AB OVO Solutions, która oferuje przeprowadzenie rekrutacji nawet na najbardziej wymagające stanowiska we wszystkich branżach!

Nasi specjaliści pozyskują szeregowych pracowników, ale także menedżerów wyższego szczebla czy dyrektorów. Efekty działań są na bieżąco raportowane, dzięki czemu Klient wie, na jakim dokładnie etapie znajduje się rekrutacja i którzy kandydaci zostali dopuszczeni do kolejnych jej etapów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *