Oferty pracy przez agencje rekrutacyjne – jakiego rodzaju ogłoszenia można tam znaleźć i dla kogo?

Kiedy szukamy nowego zatrudnienia, chcemy, aby ten proces przebiegł szybko i bez zbędnej frustracji. Czasem jednak odpowiadanie na ogłoszenia w prasie czy serwisach rekrutacyjnych nie wystarczy. W tej sytuacji warto rozważyć współpracę z agencją rekruterską, która szuka odpowiednich kandydatów dla swoich klientów.

Jak działa agencja rekrutacyjna?

Agencje specjalizujące się w rekrutacji mają za zadanie znaleźć dla swojego klienta najbardziej wartościowego kandydata na konkretne stanowisko. Wartością nie są tylko tzw. twarde kompetencje czy duże doświadczenie. Liczą się cechy osobowości, motywacja oraz potencjał. Nie zawsze bowiem osoba o największej wiedzy merytorycznej będzie najlepszym pracownikiem, a nie każdy wykwalifikowany specjalista odnajdzie się w konkretnym środowisku pracy.

Tylko zadowolenie obu stron – pracodawcy oraz pracownika – gwarantuje satysfakcjonującą i długofalową współpracę. Można więc powiedzieć, że agencje działają nie tylko w interesie swoich klientów, czyli konkretnych firm, ale mają na uwadze także dobro kandydatów.

Znajdź pracę jako specjalista albo menedżer

Niektóre agencje szukają dla swoich klientów wyłącznie fachowców, inne pracowników wysokiego szczebla. Zanim zdecydujemy się na współpracę, sprawdźmy więc, w czym specjalizuje się konkretna firma. To ważne, ponieważ sam proces rekrutacji, metody oraz narzędzia stosowane przez rekruterów różnią się w obu przypadkach.

Kogo poszukują agencje rekrutacyjne?

Wystarczy przejrzeć oferty pracy HRK lub innej agencji rekruterskiej, by wiedzieć, że szukają one pracowników z bardzo różnych branż. Wiele agencji specjalizuje się w konkretnych sektorach gospodarki, dzięki czemu konsultanci szybko potrafią rozpoznać zarówno potrzeby klientów, jak i kandydatów.

Im większa i bardziej doświadczona firma, tym obsługiwanych sektorów będzie więcej. Dla przykładu, oferty pracy HRK, obejmują m.in. takie dziedziny jak finanse, nieruchomości, IT, FMCG, ICT, HR, branżę farmaceutyczną czy prężnie rozwijającą się life science. To ważne, aby szukając pracy czy odpowiedniego kandydata, nawiązać współpracę z agencją, która zna się na specyfice naszej branży.

Znajdź pracę przez agencję – jak to zrobić?

Wiele osób zastanawia się, czy poszukiwanie pracy przez agencję rekrutacyjną ma sens. Tak naprawdę jest to dobre rozwiązanie, jeśli zależy nam na intensywnym i aktywnym poszukiwaniu nowego zatrudnienia. Współpraca z agencją nie wyklucza działania na własną rękę, tylko je wspiera. Co ważne, żadna profesjonalna agencja nie pobiera opłat za swoją działalność od kandydatów. To w jej interesie leży przestawienie swojemu klientowi najbardziej wartościowych osób i zrekrutowanie odpowiedniego pracownika.

Aby wziąć udział w jednym z procesów rekrutacyjnych, wystarczy przejrzeć oferty pracy HRK lub podobnie działającej agencji i odpowiedzieć na interesujące nas ogłoszenie. Jeśli aktualnie nie jest prowadzony żaden ciekawy dla nas projekt, możemy zgłosić się przez formularz rejestracyjny. Obecność w bazie kandydatów gwarantuje, że będziemy brani pod uwagę w przyszłych procesach – jeśli oczywiście wyrazimy na to zgodę.

Dowiedz się więcej na https://hrk.pl/pl/oferty-pracy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *