Nie tylko wynagrodzenie. Na co zwrócić uwagę wybierając prace opiekunki w Niemczech?

Szukając pracy, w pierwszej kolejności zazwyczaj sprawdzamy warunki finansowe. Warto jednak pamiętać, że przy pracy opiekunki w Niemczech liczą się nie tylko one. Pozapłacowe czynniki są równie ważne, o ile nie ważniejsze. Wpływają bowiem na komfort, zadowolenie i zaangażowanie w prace. Jakie czynniki pozapłacowe wziąć pod uwagę decydując się na pracę opiekunki w Niemczech?

Lokalizacja domu podopiecznego

Praca opiekunki w Niemczech wymaga zamieszkania ze swoim podopiecznym. Lokalizacja jego domu ma więc kluczowe znaczenie. Najczęściej opiekunki decydują się na podjęcie zatrudnienia w miejscowościach, w których już kiedyś były. Dzięki temu łatwiej jest się im zasymilować. Nie bez znaczenia jest również odległość od domu w Polsce. Dla wygody i komfortu warto pracować w takim miejscu, aby dojazdy i powrót z urlopów nie zajmował kilkunastu godzin. Opiekunowie z północnych województw często więc wybierają landy północne i środkowe, natomiast ci z południa i wschodu Polski wybierają południe Niemiec.

Oprócz samego landu warto też dokładnie sprawdzić, jaka będzie wielkość miejscowości, w której będzie się pracować. Swoje preferencje warto uwzględnić sprawdzając ogłoszenia na opieka.felizajob.pl/oferty-pracy-dla-opiekunek-osob-starszych/ – praca dla opiekunek w Niemczech czeka bowiem zarówno na zwolenniczki dużych miast, jak i mniejszych miejscowości.

Ilość osób w gospodarstwie domowym

Największym zainteresowaniem cieszą się oferty obejmujące opiekę nad jednym seniorem, mieszkającym samotnie. Rzadziej polscy opiekunowie decydują się na wyjazd do pary małżeńskiej, nawet jeśli jedna z osób jest zdrowa, a tylko druga potrzebuje pomocy. Na taki wybór wpływa to, że opieka nad jednym podopiecznym jest prostsza, a także zmniejsza ryzyko powstania konfliktów i nieporozumień. Te pojawiać mogą się np. w przypadku ustalania rytmu dnia, posiłków itp. Warto jednak pamiętać, że opieka nad parą seniorów czy współdzielenie opieki z innymi mieszkańcami domu ma też swoje plusy. Do takich zalicza się zmniejszenie odpowiedzialności oraz brak konieczności bycia społecznym towarzyszem podopiecznego.

Udogodnienia w zakresie zamieszkania

Ze względu na to, że praca opiekunki w Niemczech wymaga zamieszkania razem z seniorem, ważnym czynnikiem pozapłacowym są warunki zakwaterowania. Dużym plusem jest osobna, wydzielona część domu, z której może korzystać opiekun. Najlepiej, jeśli ma ona własne wejście, kuchnie łazienkę. Alternatywą jest pokój z prywatną łazienką. Najmniejszą popularnością cieszą się oferty, w których zakwaterowanie wymaga dzielenia z podopiecznym łazienki. Na komfort zakwaterowania wpływają też takie czynniki jak dostęp do szybkiego Internetu oraz pakietu telewizyjnego, ogrodu, przydomowej przestrzeni zielonej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *