Gdzie najlepiej szukać zatrudnienia jako pracownik fizyczny?

Szukasz pracy fizycznej? Przeglądanie ogłoszeń na popularnych portalach ogłoszeniowych to nie wszystko, co możesz zrobić. Jeżeli zależy Ci na pracy od zaraz, zgłoś się do agencji pracy. Jakie korzyści płyną z zatrudnienia przez agencję pracy?

Dlaczego agencja pracy proponuje pracę fizyczną od zaraz?

Wiele agencji pracy rzeczywiście oferuje pracę od zaraz. Powód jest prosty – agencja pracy współpracuje z pracodawcami z różnych branż, których łączy to, że sezonowo potrzebują oni dodatkowego wsparcia. W zależności od modelu, na jaki zdecydowała się agencja pracy tymczasowej, może ona oferować pośrednictwo pracy na terenie Polski lub u pracodawców zagranicznych.

Rozległe kontakty biznesowe i współpraca z wieloma firmami powoduje, że agencja pracy może pomóc w znalezieniu pracy każdej osobie zainteresowanej zatrudnieniem. Jednocześnie osoby współpracujące z agencjami pracy mogą liczyć na:

  • umowę, która zostanie podpisana jeszcze przed skierowaniem pracownika do pracodawcy – pracownik wie, ile zarobi,
  • wsparcie w zakresie zakwaterowania – agencja pracy Radom może zaproponować nie tylko zatrudnienie, ale również mieszkanie, co jest rozwiązaniem szczególnie docenianym przez obcokrajowców,
  • legalną pracę – od zawartej umowy odprowadzany jest podatek i składki, co pozwala korzystać m.in. z ubezpieczenia zdrowotnego.

Jak agencja pracy pomaga w formalnościach?

Agencja pracy może zatrudniać obcokrajowców. Ze względu na wojnę w Ukrainie agencje pracy tymczasowej szczególnie chętnie zatrudniają obywateli tego kraju. Większość agencji nie ogranicza się jednak wyłącznie do zaproponowania pracy – wsparcie jest kompleksowe. Jeżeli szukasz pracy na terenie Polski, możesz liczyć na pomoc w zakresie:

  • załatwienia wszystkich niezbędnych dokumentów, których posiadanie jest konieczne, aby podjąć zatrudnienie w Polsce – mowa choćby o wizie pracowniczej,
  • wsparcia koordynatora – dobra agencja pracy Radom doskonale wie, że bariera językowa to realny problem i dlatego zapewnia wsparcie koordynatora posługującego się np. językiem angielskim czy ukraińskim,
  • zakwaterowania – to rozwiązanie eliminuje stres związany z poszukiwaniem mieszkania na własną rękę, a także obniża koszty związane z utrzymaniem.

Kompleksowe wsparcie obejmuje również transport do pracy. Dzięki temu pracownik nie musi korzystać z transportu publicznego – to rozwiązanie ogranicza do minimum czas potrzebny na pokonanie drogi z miejsca zakwaterowania do zakładu pracy.

Agencja pracy tymczasowej – na jaką umowę możesz liczyć?

W Polsce kwestie zatrudnienia są uregulowane ustawowo – pracodawcy, w tym agencje zatrudnienia, nie mają dowolności. W praktyce oznacza to, że z każdym pracownikiem fizycznym kierowanym do pracy muszą one podpisać umowę jeszcze przed rozpoczęciem wypełniania przez niego obowiązków. Dla pracowników to dodatkowe zabezpieczenie – zyskują oni pewność, że otrzymają wynagrodzenie.

Ponieważ to agencja pracy lub agencja pracy tymczasowej podpisuje umowę z rekrutowanym pracownikiem, a nie pracodawca, to również ona jest odpowiedzialna za jego rozliczenia z urzędami oraz poprawne wyliczenie jego wynagrodzenia. W razie wątpliwości pracownicy tymczasowi mogą zawsze zwrócić się do koordynatora – to opiekun pomagający w rozwiązywaniu kwestii związanych z zatrudnieniem czy zakwaterowaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *