Ubezpieczenie OC zawodowe dla specjalistów IT – co powinna obejmować ochrona przed szkodami w cyberprzestrzeni?

Incydenty cyber, które mogą wydarzyć się w cyberprzestrzeni Twojego usługobiorcy, mogą spowodować poważne straty, za które najczęściej odpowiedzialność ponosi dostawca usług IT. Zobacz, jaką ochronę powinno obejmować dobre ubezpieczenie OC zawodowe dla firm IT, aby móc podpisywać bezpieczne kontrakty i nie narażać swojej firmy na upadłość wskutek ponoszenia kosztów naprawy błędów oraz roszczeń.

Ochrona przed utratą danych i uszkodzeniem sieci ubezpieczonego

Wskutek cyberzdarzeń może dojść do utraty danych i uszkodzenia sieci. W związku z tym ochrona powinna obejmować pokrycie wydatków na przywrócenie prawidłowego działania sieci ubezpieczonego oraz przywrócenia wszystkich utraconych danych i informacji, również tych w formie fizycznej.

Przerwa w prowadzeniu działalności biznesowej

Cyberzdarzenia, kradzieże i wymuszenia mogą spowodować przerwy w normalnym funkcjonowaniu działalności firmy, ponieważ konieczne będzie przywrócenie wszystkich niezbędnych sieci i danych, umożliwiających wznowienie pracy. Dlatego dobre ubezpieczenie OC dla firm IT powinno obejmować pokrycie kosztów tych prac, a także starty z tytułu zmniejszenia przychodów.

Cyberkradzieże

W cyberprzestrzeni może dojść do nieautoryzowanego dostępu do zasobów sieci, czego stukiem będzie kradzież pieniędzy, danych, papierów wartościowych czy nawet fizycznych towarów. Skuteczne ubezpieczenie firm IT powinno obejmować pokrycie kosztów oraz roszczeń związanych z cyberkradzieżami.

Cyberwymuszenia

W sieci działają szantażyści, których działanie może doprowadzić m.in. do:

  • uszkodzenia sieci lub utraty dostępu do niej;
  • stary pieniędzy i innych środków;
  • wycieku poufnych informacji;
  • zamknięcia strony internetowej.

Skuteczna ochrona powinna pokrywać te szkody, a także koszty informatyki śledczej, która jest niezbędna do wyjaśnienia zdarzenia, jakie miało miejsce w sieci.

Ataki hakerskie na linie telefoniczne

Zajęcie linii telefonicznych przez hakerów może generować bardzo wysokie koszty. Dobre ubezpieczenie OC dla firm IT powinno pokrywać koszty połączeń telefonicznych będących skutkiem ataków hakerskich.

Podszywanie się pod inną osobę

Wskutek oszustw polegających na podszywaniu się pod inną osobę może dochodzić do powstawania sporych strat. Warto zadbać o to, aby wybrać ubezpieczenie OC dla firm IT, które pokryje straty będące skutkiem takich działań.

Ochrona reputacji ubezpieczonego

Cyberzdarzenia w sieci ubezpieczonego lub błędy, jakie popełnia on w czasie pracy, mogą wpływać na pogorszenie się jego reputacji w branży w lub w mediach. Przywrócenie dobrego wizerunku na pewno będzie generować koszty, np. pracy ze specjalistą PR czy stosownych publikacji. Ubezpieczenie powinno pokryć te wydatki.

Gdzie znaleźć kompletną ochronę przed szkodami w cyberprzestrzeni?

Wszystkie powyższe aspekty ochrony przed szkodami w cyberprzestrzeni są niezwykle ważne, szczególnie jeśli zakres obowiązków specjalisty stwarza ryzyko poniesienia strat wynikających z opisanych niebezpieczeństw. Ubezpieczycielem, który gwarantuje tak szeroki zakres ochrony przed szkodami w cyberprzestrzeni, jest firma Findia.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *