ministerstwo finansów

CV wzór – Jak napisać CV?

Jak napisać CV? Przedstawiamy wzór CV do pobrania oraz wyjaśnienie co powinno znaleźć się w CV. Dobrze napisane CV może być naszą przepustką do tego, aby uzyskać dobrą pracę. Należy więc w odpowiedni sposób sporządzić ten dokument, dzięki czemu będzie można ubiegać się o pracę. Jak napisać CV? Przede wszystkim można posłużyć się gotowymi szablonami dostępnymi w sieci, które są ciekawą inspiracja. Można jednak samodzielnie wykonać taki dokument w odpowiednim programie.

Przykładowe CV – informacje

W pierwszej kolejności warto przygotować odpowiednią fotografię samej twarzy, która powinna znaleźć się po prawej stronie u góry dokumenty. Przykładowe CV ma fotografię umieszczoną również po lewej stronie. To nas należy wybór, gdzie je się umieścić. Obok fotografii od samego góry powinny zostać umieszczone dane osobowe, w tym imię, nazwisko, adres i numer kontaktu, adres e-mail, jak również stan cywilny. Jest to pierwsza sekcja dobrze sporządzonego CV. Kolejna sekcja poświęcona jest edukacji, jak również stażom, jeżeli ktoś je odbył. CV wzór 2020 mówi, że tą sekcję można podzielić na dwie części. Pierwsza z nich będzie zawierała okres nauki, druga tylko staż. Przy czym wszystko trzeba w odpowiedni sposób tytułować. Zawsze trzeba również napisać lata nauki w poszczególnych placówkach edukacyjnych.

CV do pracy

Przykładowe CV zawiera także takie sekcje, jak doświadczenie zawodowe. Osoby, które dopiero są na początku swojej kariery życiowej nie będą miały tu niestety nic do wpisania, jednak to nic nie znaczy. W końcu każdy z nas stawiał kiedyś swoje pierwsze kroki zawodowe na rynku pracy bez doświadczenia zawodowego. Jeżeli jednak ma się już jakąś pracę za sobą lub nawet jeśli aktualnie pracuje się na danym stanowisku pracy, to wszystko szczegółowo należy wymienić.

Curriculum Vitae wzór

Wzór CV, który przedstawiamy do pobrania poniżej zawiera także odpowiednio posiadane umiejętności, jak również zainteresowania, jakie poszczególne osoby mają. Nie należy pomijać tych rubryk, ponieważ to właśnie dzięki nim przyszły pracodawca poznaje ewentualnych kandydatów do pracy. Na samym końcu CV należy umieścić odpowiednia formułkę odnoszącą się do naszych danych osobowych, które muszą być chronione.

CV do pobrania
CV wzór – pobierz

Zobacz też: podanie o pracę wzór

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *