magazyny

Magazyn na wyciągnięcie ręki

Większość przedsiębiorców zgodzi się z taką tezą – przestrzeń magazynowa powinna być jak nadmuchiwany balon, rozciągając się i kurcząc w miarę aktualnych potrzeb. Rzeczywistość ma jednakże o wiele bardziej stały charakter, toteż raz wybudowany magazyn przyjmie tyle towarów, ile tylko jest w stanie pomieścić. Zwiększenie dostępnej powierzchni oznacza konieczność jego rozbudowy. No chyba, że skorzysta się z opcji, jaką są magazyny do wynajęcia.

Przestrzeń magazynowa na zamówienie

Upadając w poprzednich latach przedsiębiorstwa oprócz swoistej pustki na mapie gospodarczej pozostawiły po sobie liczne obiekty, dawniej wykorzystywane do prowadzonej działalności. Duża część z nich świeci pustkami po dziś dzień, jednakże część tego typu obiektów została wykorzystana w bardzo pożyteczny sposób. Przejęte przez prywatnych inwestorów zostały bowiem zamienione w magazyny do wynajęcia.

Wysyp ofert wynajęcia magazynu, na jakie można natknąć się w każdej gazecie z anonsami, czy też w internetowych serwisach ogłoszeniowych stanowi tego potwierdzenie. Dawne hale fabryczne doskonale bowiem nadają się do wykorzystania chociażby w branży logistycznej, do magazynowania i przeładunku towarów.

Popularność wynajmu magazynów

Podmiotów, które potencjalnie mogą być zainteresowane wynajmem magazynów jest aż nadto. Są to przede wszystkim firmy działające w branży handlu internetowego. Tego typu działalność charakteryzuje się bowiem zmiennym zapotrzebowaniem na przestrzeń magazynową, zwiększającą się przede wszystkim w okresie świąt – w przypadku np. sklepów z elektroniką lub też w czasie sezonu na prace budowlane – w przypadku np. sklepów z materiałami budowlanymi.

Dzięki możliwości wynajmu magazynów podmioty tego typu są w stanie w szybkim czasie dostosowywać powierzchnię magazynową do swoich aktualnych potrzeb, nie inwestując przy tym znacznych kwot na budowę. Zasady wynajmu magazynów są analogiczne do wynajmu mieszkań – w zamian za comiesięczny czynsz podmiot wynajmujący korzysta z danego magazynu, dbając przy tym o zachowanie go w dotychczasowym stanie używalności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *