kalkulator walut

Kalkulatory walut – dlaczego warto z nich korzystać?

Kalkulatory walut stają się coraz bardziej powszechne. Postęp technologiczny oraz przyzwyczajenie ludzi do wygody i załatwiania swoich spraw z zacisza domowego sprawił, że strony oferujące przeliczanie wartości walut za pomocą kilku kliknięć stały się popularne, a ich ilość stale się powiększa. W sieci znajdziemy wiele kalkulatorów, takich jak np. money.pl/waluty czy najbardziej popularny – kalkulator walut Google.

Przeczytaj też: CBOP – co to jest Centralna Baza Ofert Pracy

Strony bazują na informacjach pozyskiwanych z giełd i banków przez co przeliczają pieniądze w kursach zbliżonych do ogólnoświatowego kursu. Ceny uzyskane w poszczególnych kantorach mogą się niestety często różnić, ze względu na marże i prowizję dla placówki. W internecie znajdziemy wiele kalkulatorów, które potrafią przeliczyć wszystkie waluty, dla przykładu najpopularniejsze to:

  • https://www.money.pl/pieniadze/kalkulator
  • https://cinkciarz.pl/wymiana-walut/kalkulator-walutow
  • https://kalkulator-walutowy.mybank.pl

Kurs poszczególnych walut można sprawdzić również wpisując nazwę waluty, np. EURO w wyszukiwarkę Google.

Kto najczęściej korzysta z kalkulatorów walut?

Z takich usług najczęściej korzystają przedsiębiorcy, którzy często obracają pieniędzmi w wielu walutach. Obecny rozwój rynku i możliwość kupowania towarów z całego świata sprawił, że coraz częściej z kalkulatorów walut korzystają również osoby fizyczne, które dokonują zakupów na różnych portalach zagranicznych i chcą sprawdzić ile kosztuje dany towar, którego cena podana jest zazwyczaj w USD lub euro.

Zobacz też: Lista urzędów pracy z województwa mazowieckiego

Istnieje duża zależność pomiędzy wiekiem użytkownika, a używaniem kalkulatorów walut online – po takie rozwiązanie zazwyczaj sięgają ludzie młodzi, którzy są zaznajomieni technologiczne i chcą wykonywać wszystkie czynności zdalnie. 

Zobacz też: